gototopgototop
Aktual:

Politikë

News image

Mbi 300 policë nën hetime

Policia e Kosovës ka në strukturë rreth 8500 policë ndërsa gjatë vitit të kaluar 328 prej tyre janë hetuar nga Inspektorati Policor për shkelje të pro... Lexo artikullin....

News image

Rexhep Selimi: S’po mund t’i bije në fije kryemini

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh njëri ndër themeluesit e parë të UÇK-së, Rexhep Selimi i është kundërpërgjigjur thirrjes së kryeministrit ... Lexo artikullin....

News image

Kush po kerkon Tribunal kundër UÇK-së

Përpjekja për të tejzgjatur mandatin e EULEX-it nëpërmjet vendosjes së Tribunalit të propozuar është një sulm i drejtëpëdrejtë kundër sovranitetit lig... Lexo artikullin....

News image

Molliqaj thotë se LDK po kërkon arrestime edhe për

Dardan Molliqaj, thotë se kërkesat e Lëvizjes Vetëvendosje nuk janë radikale, por se në raport me rivalët në Kosovë duken të tilla. Sipas tij kërkesat... Lexo artikullin....

News image

Ekskluzive/ Tribunali: Pritet të arrestohen 120 pe

Clint Williamson duket se ka një dosje të trashë në tavolinë, të cilën pritet t’ua dorëzojë gjyqtarëve të Gjykatës së Posaçme (Tribunalit) që do të he... Lexo artikullin....

News image

Alternativa e VETËVENDOSJE!-s për Kosovën, për sho

Fjalimi i Albin Kurtit në mbledhjen e XIV të Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes VETËVENDOSJE! Të nderuar delegatë të Këshillit të Përgjithshëm të ... Lexo artikullin....

News image

Misioni i ri i EULEX-it, në kundërshtim me një rez

Kur Kuvendi debatonte në korrikun e vjetëm për krimet e luftës, deputeti Nait Hasani kishte bërë thirrje për vëmendje, pasi kishte parë një zhvillim q... Lexo artikullin....

News image

Shqiptaro-amerikanët protestojnë për të drejtat e

Vizita e kryeministrit të Malit të Zi në Shtetet e Bashkuara, Milo Gjukanoviq, është pritur me protesta paqësore nga qindra shqiptarë me origjinë nga ... Lexo artikullin....

News image

U miratua Ligji për Veteranët

Kuvendi i Kosovës miratoi Ligjin për Veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës me 73 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim.LDK-ja, ka lëshuar sal... Lexo artikullin....

-
+
9

Lajme nga Bota

News image

Evropa përpiqet për

Ndërkohë që Rusia dhe Perëndimi vënë në zbatim sanksione në përgjigje të veprimeve të njëri-tjetrit lidhur me aneksimin e Krimesë nga Moska, udhëh... Lexo artikullin....

News image

Rusia kërkon më tepë

Plani “Rusia e re” i përgatitur në Kremlin, i punuar në detaje, synon të ndajë në një shtet më vete, të “bashkuar” me Federatën Ruse, të gjithë territ... Lexo artikullin....

News image

Shkaku i fatkeqësisë

Asnjë thirrje emergjence, moti nuk ishte i keq dhe avioni drejtohej nga një pilot me përvojë: aksidenti ajror në Azinë Jugore ngre shumë pikëpyetje.... Lexo artikullin....

News image

Zhvillimet në Ukrain

Mobilizimi rus në Gadishullin e Krimesë mund të ketë ndikim madhor mbi politikat e jashtme amerikane lidhur me çështje si programi bërthamor i Irani... Lexo artikullin....

News image

A do të përfundojë k

Gadishulli i Krimesë në Ukrainën jugore është qendra e asaj që shihet si kriza më e madhe midis Rusisë dhe Perëndimit,që pas Luftës së Ftohtë Trupat ... Lexo artikullin....

News image

Putin nuk sheh arsye

Nuk shoh arsye për ndërhyrje ushtarake në Ukrainë, tha Putin. Presidenti rus, duket se ka pranuar edhe propozimin gjerman për krijimin e një gru... Lexo artikullin....

-
+
6

Kronikë

Priten ngushëllimet për K

News image

Të dashur miq, shokë e bashkatdhetarë Me rastin e vdekjes së veprimtarit dhe aktivistit të palodhsh... Lexo artikullin....

Lulzim Basha: Hetohet për

News image

Prokuroria e Përgjithshme, sipas burimeve nga ky organ, përgatitet të rihapë hetimet për disa dosje ... Lexo artikullin....

Hetime për banesën 110 mi

News image

Drejtoria për Krime Ekonomike shumë shpejt pritet të nisë hetimet ndaj Federatës Sindikale të Shënde... Lexo artikullin....

Mehmet Loci nuk i është b

News image

Lëvizja "Vetëvendosje" njofton opinionin publik se lajmi i publikuar pak kohë më parë në dy portale,... Lexo artikullin....

Vëllezërit xhihadistë nga

News image

Nga pesë djem sa kishte Shaban Musliu nga Tushila e Skënderajt, nga e diela kanë mbetur edhe katër. ... Lexo artikullin....

Përkujtim për Ajmane Zeka

News image

Sot me 11 Prill u mbush 1 vitë që kur u nda nga ne Nënëmadhja e Podgurit Ajmane Musaj- Zekajt, nga M... Lexo artikullin....

-
+
3

Kulturë

Promovohet monografia “Pl

News image

Një monografi mbi raportet e shtetit shqiptar me fenë, shkruar nga prof. Giovanni Cimbalo, Universit... Lexo artikullin....

Zbulim në fushën e sintak

News image

Dy funksione të pavënëre më parë të lidhurit 'QË' Lidhori 'që' është më popullori dhe më i vjetri n... Lexo artikullin....

Ftesë

News image

Promovimi: Krijimtaria e Historisë të Popullit Shqiptar të Kosovës Lindore: Preshevë, Bojanoc dhe Me... Lexo artikullin....

Fragment nga novela: “ Ku

News image

Biblioteka e pasur e professor Kalimashit! - “Ah, sa mjerime me janë grumbulluar, sa dhembje e plag... Lexo artikullin....

Adem Jashari - Qendresë K

News image

P  o  e  m  ë      Edhe sikur populli shqiptar i Kosovës të rritet për dy herë, e të luftoj për Ç... Lexo artikullin....

Rreziku nga ekstremizmi i

News image

Prej një kohe të gjatë kam ndjekur me vëmendje masivizimin e atyre që vizitojnë xhamitë dhe ndjekin ... Lexo artikullin....

-
+
6

Juve jeni duke shfletuar vebfaqen me Internet Explorer 6 (IE6).

Per te shikuar vebfaqen paster, shkarkoni ju lutemi verzionin e explorerit 7 ose Google Chrome ose Mozilla Firefox.

Perse eshte me mir te shkarkoni Internet Explorer 7? Microsoft ka perpunuar Internet Explorer nga fundamenti, e cila eshte me e sigurt, me kompatibel, dhe ka pamje me te bukur. Shume gjera kan ndryshe dhe me IE 7 keni mundsin te shikoni jo vetem vebfaqen ton me pamje te sigurt po edhe shum vebfaqe tjera.

Shkarko Internet Explorer 7, edhe te gjitha permbajtjet tjera. per te shkarkuar Internet Explorer 7 ne gjuhen tuaj, ju lutemi vizitoni kete faqe te Microsoftit Internet Explorer 7 vebfaqja oficiale.